İngiltere’den Türkiye’ye Yük Taşımacılığı

İngiltere’den Türkiye’ye Yük Taşımacılığı

16 Kasım 2016 Çarşamba

Uluslararası yük taşımacılığı alanında faaliyet gösteren yerli firmaların sayısı artarken uluslararası dev markaların da ülkemizde gelişen potansiyeli fark ederek piyasaya girmesi, özellikle Avrupa ülkelerinden ithalat yapan firmaların çok fazla alternatife sahip olmasına imkân tanıdı. Ülkemizdeki ticari işletmelerin ithalat ve ihracat konusunda en çok ilgilendiği Avrupa ülkelerinden olan İngiltere’den Türkiye’ye yük taşımacılığı ise uluslararası nakliyat firmaların özellikle üzerinde durduğu bir taşıma hattı. Almanya, İtalya ve İspanya gibi ülkelere alternatif sunan ada ülkesinden mal getirmek isteyen firmalarınsa bu işi asgari maliyetle ve sorunsuz bir şekilde yönetmesi için muhakkak taşımacılık konusunda hangi firmayı tercih edeceğine dikkat etmesi gerekir.

Gümrüklerde yaşanan aksiliklerden taşıma esnasında karşılaşılan problemlere kadar İngiltere’den mal getirmek isteyen yerli firmalar bugüne kadar pek çok olumsuzlukla karşılaştı. Yaşanan bu sorunların büyük bölümüyse anlaşmaya varılan uluslararası nakliyat firmasının yetersizliği ve saha ekibinin deneyimsizliği. Transit geçişlerin azami hızla yapılması ve gümrük işlemlerinde yasal prosedürlere takılmadan sevkiyatın planlanan süre dâhilinde gerçekleştirilmesi, uluslararası nakliyat firmasının profesyonelliğiyle ilgilidir. Kurumsallaşma sürecine uzun yıllar önce başlamış ve bu süreci başarıyla tamamlamış bir uluslararası nakliyat firmasıyla çalışmak ilk aşamada ekonomik açıdan dezavantajlı bir seçenekmiş gibi görünse de, daha düşük fiyat veren firmaların sunduğu güvenilirlik değerlendiğinde yapılacak ödemenin kesinlikle değeceğine emin olunabilir. Uluslararası yük taşımacılığındaki geniş sigorta seçenekleri arasından firmanız ve taşınan malların niteliklerine göre sizin için en uygun poliçeleri belirleyen kendi ekibine sahip bir uluslararası nakliyat firması, yükünüzün sorunsuz bir şekilde teslim edileceğini ve en akla gelmeyen ihtimallerin vücut bulması durumunda dahi zarara uğraşmayacağınızı garanti eder.

İngiltere’de teslim alınan her tip yükü, kendi ekibi tarafından gerekli incelemelere ve ölçümlere tabii tutan bu kurumsal uluslararası nakliyat firmaları depolarından çıkış yapmadan çok önce gerekli olacak bütün belgeleri hazır eder. Güzergâha bağlı olarak kullanılacak kara veya denizyollarına dair bilgilerin değerlendirilmesiyle yola çıkan yüklerin havayolu kullanılarak taşınacak olması durumundaysa gümrükte hiçbir sorunla karşılaşılmayacağından emin olunur. Bu şekilde yasal prosedürü diğer birçok Avrupa ülkesinden farklı olan ada ülkesinden problemsiz çıkış yapan mallar istenen taşıma yolu üzerinden ülkeye getirilir ve arzu ettiğiniz adrese de bizzat nakliyat firması tarafından teslim edilebilir.

Etiketler: ABS Taşımacılık
Yorumlar
Yorumunuzu bırakın