Londra’dan Türkiye’ye Kargo

Londra’dan Türkiye’ye Kargo

17 Kasım 2016 Perşembe

İngiltere’den ülkemize göndereceğiniz kargolar için güvenilir ve aynı zamanda yüksek ücretler talep etmeyen bir firma arıyorsanız yerli uluslararası nakliyat firmalarının kargo alanındaki cazip fiyatlı hizmetlerine göz atmanızda yarar var. Bilinen birkaç uluslararası markanın hizmetleriyle kargoların sorunsuz gönderileceğinden emin olsanız dahi talep edilen ücretlerin yüksekliği, özellikle başkentte yaşayanları farklı nakliyat alternatifleri aramaya itiyor. Londra’dan Türkiye’ye kargo göndermek için tercih edilebilecek yerli firmaların sayısında, son on yıl içinde büyük artış olduğundan aslında sadece birkaç tanınmış şirketin sunduğu hizmetler arasından tercih yapılması gerekmiyor. Bu yerli firmalar içinde kurumsal kimlik sahibi, operasyon merkezini İngiltere’ye taşımış ve oldukça deneyimli, profesyonellerden oluşan ekiplere sahip olanlar var.

Kargonuzun profesyonel ekipler tarafından teslim alınması ve İngiltere’deki şehirlerarası taşımacılık yönetmeliklerine uygun bir şekilde havaalanına girişinin yapılmasının arından gümrük işlemlerinin de aynı hızla gerçekleştirilmesi gerekir. Ülkemize gelmiş olmasına karşın gümrükte takılan kargolar günlerce beklediğinden, İngiltere’den ülkemize kargo gönderenlerin ve ülkemizde bu iletileri bekleyenlerin birçoğu sorun yaşayabiliyor. Amatörce iş yapan firmaların gönderilerinde yaşanan bu tip sorunlar ilk başlarda cazip gelen düşük fiyatların hizmet kalitesiyle de ilişkili olduğunu gösteriyor. Yetkisiz ve bilgisiz kişilere emanet edilen kargoların hangi şartlarda taşındığı bilinmediğinden, bu kadar beklemenin sonrasında hasar görmüş ürünlerle karşılaşılabiliyor. Ticari işletmelerin gönderilerinde bu gibi problemler yaşanması müşteri memnuniyetini olumsuz etkileyerek, firmanın ticari itibarının da zarar görmesine yol açıyor.

İngiltere’de aktif olarak görev alan profesyonel ekiplere sahip ve ülke genelinde şubeleri bulunan, ürünleri kendi deposunda saklayacak kadar geniş bir operasyon ağı bulunan uluslararası nakliyat şirketlerinin tercih edilmesi durumundaysa bu gibi problemleri düşünmeye gerek kalmıyor. Ayrıca yüksek değere sahip ürünlerin kargoya verilmesi durumunda sigorta seçenekleri de sunulduğundan, en istenmeyen hasar görme ya da kaybolma gibi durumlar yaşansa dahi müşterilerin mağdur olması sigorta güvencesiyle engellenebiliyor. İngiltere ile ülkemiz arasında düzenli olarak kargo gönderimi yapan ve kargo teslimatı alan ticari işletmeler için özel fiyatlandırma seçenekleri de mevcut olduğundan, bu tip güvenilir kargo şirketleriyle çalışılması durumunda yerli firmaların ekonomik açıdan büyük avantaj sağlaması da mümkün.

Etiketler: ABS Taşımacılık
Yorumlar
Yorumunuzu bırakın